Hindistan Cevizinin Faydaları Nelerdir? - Baklava - İstanbul Baklava Siparişi, Tepsi Baklava
Hindistan Cevizinin Faydaları Nelerdir?

Hindistan Cevizi hem lezzeti hem de yararları bakımından herkes tarafından severek tüketilen besinlerden biri. Peki hindistan cevizinin faydaları nelerdir? İşte detaylar…

Hindistan Cevizi suyu hamilelikte büyük önem taşıyan magnezyum, potasyum gibi minerallerin üretilmesine yardımcı olan üre açısından zengindir. Diüretik olan hindistan cevizi suyu idrar yolunun temizlenmesine, böbrek taşlarını engellemeye ve böbreklerin çalışmasını desteklemeye yardımcı olur.

Sabah kusmalarında kaybolan vücuttaki suyu ve elektrolitleri vücuda temin eden hindistan cevizi suyu ayrıca kasların fonksiyonunu destekler ve vücudu dinç tutan kalsiyum, fosfor ve potasyum açısından zengindir.

Hindistan cevizi suyu elektrolit açısından zengin, tazeleyici ve hafif bir içecektir. Hamilelik süresince tüketilen hindistan cevizi suyu vücudun susuz kalması ve sabah kusmalarından kaynaklı bitkinlik için de idealdir. Vücut suyunu muhafaza ederek vücudun elastikiyet kazanmasına yardımcı olur.

Hindistan cevizi suyu içmek hazma iyi gelir ve sindirim sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olur. Kabızlığı giderir ve Ph seviyesini düzenleyerek vücudun temizlenmesine ve metabolizmanın geliştirilmesine yardımcı olur.

Vitamin, antioksidan ve mineraller bakımından zengin olan hindistan cevizi suyu bağışıklık sistemini destekler ve anneyle bebeği oluşabilecek hastalıklara karşı korur. Hastalıklara karşı savaşan “monolurin” bulunduran Laurik asit içeren hindistan cevizi suyu grip ya da HIV gibi bir çok virüse karşı koruyucudur.

Çok fazla miktarda elektrolitten oluşan yüksek tansiyona karşı koruyucu potasyum ve magnezyum içeren hindistan cevizi suyu tansiyon seviyesini korumaya yardımcı olur. 

Potasyum ayrıca kandaki sodyumu sabit tutmaya ve vücut fonksiyonlarının düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Hindistan cevizi suyu sıfır kolestrol içerir ve iyi kolesterolü destekleyerek kötü kolesterolün azaltılmasına yardımcı olur. Şekerli içeceklerle değiştirmek için idealdir ve anne ile çocuğun sağlıklı ve fit olmasına yardımcıdır.

İnstagram
bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın !